Projelerimiz

Otonom Araçlar

Kara, deniz ve hava; çalıştığı ortamdan bağımsız olarak tüm otonom araçlarda, yapay zekâ çözümleri kullanılıyor. Ayrıca, bu araçların geliştirme ve test aşamalarında kullanılan ve üretilen yüksek hacimli veriler, özel büyük veri uygulamaları ile işlenebiliyor.

DataBoss olarak uzmanlaştığımız Uzay Zamansal Verilerde Derin Öğrenme Tabanlı Tahmin/Tespit Sistemleri, Yapay Zekâ Tabanlı Bilgisayarlı Görü Sistemleri ve Anomali Tespit Sistemleri, tam da bu noktada devreye giriyor.

Dünya üzerinde birçok araştırma kurumu ve firma, otonom araçlar üzerinde çalışıyor. Biz, Pekiştirmeli Öğrenme tabanlı geliştirdiğimiz yenilikçi yaklaşımlarımızla bu alanda fark yaratmaya hazırlanıyoruz.

databoss_otonom

İnsansız Kara Araçları

İnsansız Kara Araçları konusundaki çalışmalarımız, gerçek donanımlarla devam ediyor. Geliştirdiğimiz çözümleri, olgunlaştıkça, daha büyük araçlara entegre etmeye hazırlanıyoruz. Hedefimizde, zorlu arazi ve operasyon şartlarında bile araçları yüksek güvenilirlikle ilerletebilecek çözümleri ortaya koymak bulunuyor.

Otonom Binek Araçlar

Dünya çapında büyük firmalar, şehir ortamında otonom olarak hareket edebilen araçlar geliştirmek için çalışıyor. Özellikle akan veride anomali tespiti konusundaki uzmanlığımız ile bu alanda fark yaratacak çözümleri ortaya koymaya hazırlanıyoruz.

Otonom Hava Araçları

Emniyet standartlarının en üst seviyede olduğu havacılık sektörüne yönelik özel çözümler üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor.

Enerji_Sektor

Enerji Sektörüne Yönelik Çözümler

Uzay Zamansal Verilerde Derin Öğrenme Tabanlı Tahmin/Tespit Sistemleri ve Anomali Tespit Sistemleri konusundaki uzmanlıklarımız, enerji sektörüne özel çözümler sunmamız sağlıyor. Bunlar arasında, özellikle enerji kullanımı ile ilgili tahminler ve enerji kullanımı ile ilgili anomalileri tespit etmek bulunuyor.

Üzerinde çalıştığımız ve geleceğe yönelik konut/sanayi kullanımı amaçlı kullanılabilen

Yapay Zekâ Tabanlı Elektrik ve Doğal Gaz Üretim ve Tüketim Tahmin Sistemi çözümümüz:

gibi kabiliyetlere sahip.

Üzerinde çalıştığımız bir diğer konu ise akan veride anomali tespiti. Bu çözüm sayesinde enerji firmaları, potansiyel anomalileri, gerçek zamanlı ve otomatik olarak tespit edebilecek.

Perakende Sektörüne Yönelik Çözümler

Uzay Zamansal Verilerde Derin Öğrenme Tabanlı Tahmin/Tespit Sistemleri ve Büyük Veri Sistemleri alanlarında geliştirdiğimiz teknolojiler, perakende sektörüne bir dizi çözüm sağlıyor. Bunlar arasında stok yönetimi başta olmak üzere farklı tahmin uygulamaları bulunuyor.

ParakendeSektoru
GuvenlikUygulamalari

Güvenlik Uygulamaları

Güvenlik güçlerinin ve kamu güvenliği ile ilgili kurumların ihtiyaç duyduğu özel çözümleri, bu projelerin gerektirdiği gizlilik çerçevesinde yürütüyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız için lütfen bizimle temasa geçin.