Uzay Zamansal Verilerde Derin Öğrenme Tabanlı Tahmin/Tespit Sistemleri

TahminTespit_NelerYapiyoruz_1200x1000_01

Geleceği Tahmin Etmek için Ayağı Yere Basan Çözümler

Uzay-zamansal veri analizi ve derin öğrenmeye dayalı tahmin sistemlerinin tasarımı ve geliştirilmesi üzerine çalışıyoruz. Geçmişte meydana gelmiş olaylara ait bilgilerden ve ayrıca ilgili çevresel verilerden yola çıkarak ileriye yönelik yüksek doğrulukla tahminler yapabilen derin öğrenme sistemleri geliştiriyoruz. Bu sistemler, ileriye yönelik farklı çözünürlüklerde uzay-zamansal (spatio-temporal) tahminler gerçekleştirebiliyor. Bu alanda geliştirdiğimiz teknolojiler sayesinde;

  • Suç, ulaşım, sağlık, hava durumu, enerji gibi uzay-zamansal boyutta incelenebilen veriler üzerinde geçmişe dönük detaylı analizler yapılabiliyor,
  • Geleceğe dönük hassas tahminler yapan yapay zekâ tabanlı çözümler geliştirilebiliyor,
  • Planlama faaliyetlerinde kullanılabilecek şekilde zaman ve mekansal olarak sayısal verilerin gelecekteki değişimlerini öngörebilen çözümler üretilebiliyor.

Literatürde Geçen En İyi Modelleri Yakalıyoruz ve Geçiyoruz

Derin öğrenme modellerimizi, hedeflenen görevin doğasına ve verinin yapısına uygun olarak detaylıca tasarlayıp eğitiyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlar, literatürdeki en iyi modelleri yakalayan veya geçen tasarımlar ortaya çıkarttığımızı gösteriyor.

Analiz ve tahmin modellerimizle istenilen platformda gerçek zamanlı çalışan uçtan uca sistem tasarımı, geliştirmesi ve entegrasyonu yaptığımız savunma, havacılık ve enerji sektörlerine yönelik çözümlerimiz mevcut. Geliştirdiğimiz sistemler karar sistemleri veya karar destek sistemleri olarak birçok kurum tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bunlar arasında, “Terör Olayı ve Polisiye Suç Tahmin Uygulaması” ve “Enerji Üretim/Tüketim Tahmin Sistemi” de bulunuyor.

TahminTespit_NelerYapiyoruz_1200x1000_02