Yapay Zekâ Tabanlı Bilgisayarlı Görü Sistemleri

Operasyonel İhtiyaçları Karşılayacak Hızda ve Doğrulukta Çözümler Sunuyoruz

Kameraların kullanımı, her alanda arttıkça, elde edilen görüntülerin hızlı bir şekilde incelenmesi ve güvenilir sonuçlar elde edilmesi, daha da önemli hale geliyor. Bu alanda fark yaratan teknolojiler geliştiriyoruz ve bunları, sahada başarıyla kullanılan çözümlere dönüştürüyoruz.

Çeşitli alanlarda farklı ihtiyaçlara özel olarak derin öğrenme tabanlı nesne algılama ve yüz algılama üzerine sistemler geliştiriyoruz. Bilgisayarlı görü alanında özellikle tek veya iki aşamalı algoritmalar ile gerçek zamanlı nesne tespiti konusunda uzmanlığa sahip ekibimiz; görüntü, video veya canlı akan verilerde nesneleri algılayabilen birçok çözüm ortaya koydu. Geliştirdiğimiz çözümler, kullanımda olan mevcut sistemlerle kolayca entegre edilebilir yapıdadır.

Gerçek Zamanlı Video İşleme

Her türlü kamera sisteminden elde edilen görüntülerin anlık olarak akışının sağlandığı ve derin öğrenme tabanlı analizlerinin yapılarak gerçek zamanlı olarak analiz sonuçlarının (nesne tespiti, görüntü iyileştirme, anomali tespiti vs.) son kullanıcı ekranlarında gösterilebildiği, alarmların oluşturulabildiği, ölçeklenebilir sistemler geliştiriyoruz.

Görüntü ve Videoda 90 Sınıf Nesnenin Tespiti

Resim ve videoda nesne ve yüz tanıma çözümlerini, derin öğrenme tabanlı algoritmalar sayesinde yüksek başarım ile sunuyoruz. Tespit edilmesi beklenen nesne tiplerini ihtiyaca göre özelleştirilebiliyoruz. Tespit edebildiğimiz nesne sınıfının sayısını arttırmak da mümkün.

Resimler Arası İlişki Bulma, Resim Arama, Resmin Orijinalini Bulma

Görüntüler için formüle edilmiş ölçütler aracılığıyla resimler arası benzerliklerden ihtiyacınıza uygun bir şekilde yararlanma imkânı sunuyoruz.

Benzer görüntüleri arama, ürün/marka suretlerini tespit etme ve alana özel resim kümeleme gibi birçok farklı şekilde sistemden faydalanma imkânı bulunmaktadır.

resimler_arasi_iliski

"sign"

"group_20"

"group_100"

"flag"

sample2

Resim ve Video Özetleme

Görsel veriden semantik bilgi çıkarımı yaparak resimlerde sahneyi ve videolarda eylemleri kendi dilimizde tarif eden, tam otomatik bir özetleme çözümü sunuyoruz. Bu anlamlandırmalar, karar verme mekanizmalarına destek olmakla beraber, görsel verinin daha özgül yapılarda depolanmasına da imkân sağlıyor.

Resim ve Videoda Yüz Tespiti ve Yüz Tanıma

En güncel derin öğrenme algoritmaları ile videoda ve resimlerde, gerçek zamanlı olarak yüz tespiti yapıyoruz. Yüz tanıma tarafında, yeni veri setleri ile eğitim yaparak ihtiyaca yönelik çözümler üretiyoruz.

Resim ve Videoda Üstün Çözünürlük (Uzak, Küçük, Net Olmayan vb. Nesnelerin Tespiti)

Verilen bir görüntü veya video girdisinde, istenilen bir bölgenin veya tüm sahnenin çözünürlüğünü, derin öğrenme temelli üstün çözünürlük modelleri kullanılarak büyütüyoruz. Böylece özellikle uzaktan veya görüş koşullarının kötü olduğu durumlarda yapılan çekimlerde elde edilen görüntü/video girdilerini iyileştiriyoruz. Üstün çözünürlük sistemimiz bir nesne tespit sistemi öncesinde ön işlem maksatlı olarak kullanılabileceği gibi uçtan uca bir sistem olarak da kullanılabiliyor.

Geliştirdiğimiz derin öğrenme tabanlı algoritmalar ile farklı video koşullarında, ihtiyaca yönelik üstün çözünürlük modelleri geliştiriyoruz. Veri setinin hazırlanmasından, sistemin kurulumuna kadar uçtan uca hizmet veriyoruz.

Görüntü ve Videoda Sis Giderme

RGB kameralar üzerinde, derin öğrenme tabanlı algoritmalar ile gerçek zamanlı olarak çalışan modeller geliştiriyoruz. Kameranın ekstra sensörlerine ihtiyaç durmadan tamamen yazılımsal olarak sis giderme problemini çözüyoruz.

BilgisayarliGoru_SisGiderme_NelerYapiyoruz_1200x1000
BilgisayarliGoru_Anomali_NelerYapiyoruz_1200x1000

Görüntülerde Anomali Tespiti, Panik, Saldırı vb. Olağan Dışı Durum Tespiti ve Alarmı

Sabit ve hareketli kameralar için kurulumu yapılabilen, derin öğrenme tabanlı anomali tespiti modelleri geliştiriyoruz. Farklı ihtiyaçlara yönelik veri setinin oluşturulmasından sunucu veya uç cihazlara kurulumuna kadar uçtan uca çözümler üretiyoruz.

Simülasyon Üzerinde Sentetik Veri Üretebilme

Farklı simülatörler üzerinde, farklı ihtiyaçlara yönelik veri üretme hizmeti veriyoruz. Üretilen veriler ihtiyaca göre; farklı sahnelerde, farklı hava koşullarında, farklı kategorilerde olabiliyor. Üretilen verilerde farklı özellikte etiket formatları belirlenebiliyor.

Farklı Tipte (IR, RGB vs.) Kamera Görüntüleri Üzerinde Çalışan Çözümler

Farklı kamera tiplerinde RGB, IR (BH, WH) gerçek zamanlı çalışan nesne tespit, yüz tespit ve tanıma, üstün çözünürlük çözümlerimiz bulunuyor. Geliştirdiğimiz algoritmalar IR ve RGB farkını anlayıp, derin öğrenme modelini optimize ederek daha doğru sonuçlar üretiyor.

Resim ve Videoda Aktivite Tespiti

Sabit ve hareketli kameralar için gerçek zamanlı çalışan aktivite tespiti modelleri geliştiriyoruz. Bu kapsamda; eylem, pankart, protesto, polis, bayrak gibi kategorileri bulan ve gerekirse uyarı veren sistemler ortaya koyuyoruz. Farklı kategoriler için veri setinin hazırlanması, model geliştirilmesi ve eğitimi üzerine uçtan uca çözümler üretiyoruz.