Büyük Veri Sistemleri

BuyukVeriSistemleri_NelerYapiyoruz_1200x1000_01

Yapay Zekâ ile Büyük Verinin Sinerjisini, Çözümlere Yansıtıyoruz

Büyük veri konusunda, yapay zeka alanındaki birikimimizi de kullanarak, alanında en iyi performansı gösteren çözümler geliştiriyoruz. Bu alanda birçok uygulamayı ve servisi kullanıma sunduk. Hem yerel sunucularda hem de bulut üzerinde geliştirdiğimiz birçok büyük veri çözümü mevcut.

Açık Kaynak İstihbarat Platformu

Açık Kaynak İstihbarat Platformu, İnternet üzerinde çeşitli kaynaklardan gerçek zamanlı veri toplayabilen ve bu verilerde yer alan metin ve görüntüleri işleyebilme kapasitesine sahip bir sistemdir. Açık kaynaklı toplanan bu veriler işlendikten sonra veri merkezimize kaydedilir ve web tabanlı arayüz sayesinde bu veriler üzerinden analiz yapılabilir.

Uygulama tarafından toplanan veriler; Türkçe, İngilizce, Arapça ve Farsça’ya özel olarak hazırlanmış derin öğrenme algoritmaları sayesinde metin içerisinden duygu durumu ve önemli varlık bilgilerinin çıkarıldığı modellerden geçirilir.

BuyukVeriSistemleri_NelerYapiyoruz_1200x1000_02
BuyukVeriSistemleri_NelerYapiyoruz_1200x1000_03

HAVADİS - Sosyal Medya Analiz ve Raporlama Hizmeti

HAVADİS, sosyal medya ve diğer web platformlarında paylaşılan metin, görüntü ve videoların hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçek zamanlı toplanıp, yapay zekâ tabanlı birçok türde analizlerinin yapılması, bunun yanı sıra veriler içindeki anomalilerin tespit edilmesi, ileriye yönelik ilgili tahminlerin yapılması ve tüm çıktıların raporlanması hizmetidir.

Araç Sensör Verileri Analiz Sistemi

Araç Sensör Verileri Analiz Sistemi, her türlü araç platformları üzerinde bulunan yüzlerce sensörden toplanan büyük miktardaki veri üzerinde anlık veri analizi ve anomali tespiti yapan uyarı sistemidir. Hareket öncesi, hareket esnasında ve hareket sonrasında yapılan veri analizleri ile seyrüsefer planlaması, seyrüsefer sonlandırma, arıza tespiti ve önleyici tedbirlerin alınması konularında karar destek sistemi olarak görev yapmaktadır.

BuyukVeriSistemleri_NelerYapiyoruz_1200x1000_04
BuyukVeriSistemleri_NelerYapiyoruz_1200x1000_05

Bulut Tabanlı Açık Kaynak Veri Toplama ve İşleme Sistemi

İnternet üzerinden (sosyal medya, bloglar, haber siteleri ve sözlüklerden) ve her türlü bulut tabanlı sistemden gerçek zamanlı ve yüksek hacimli veri toplama ile ilgili çözümleri ve projeler geliştiriyoruz. Bu çözümler dahilinde yerel ağ üzerinde çalışan büyük veri sistemlerimiz de mevcut.